banner16

Bedri Baykam: Bize saldırabilirler, bizi zindanlara atabilirler ama korkutamazlar

"Bu ülkenin gerçek sahipleri aydın halkıdır. Emekçileri, köylüsü, sanatçıları ,ezilmek istenen kadınlarıdır, emeklisidir hatta işsizidir" 

13 Kasım 2022
Bedri Baykam: Bize saldırabilirler, bizi zindanlara atabilirler ama korkutamazlar

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Türkiye ve Dünya Başkanı sanatçı Bedri Baykam, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Büyük Cumhuriyet Buluşması'nda dayısının vefat haberini paylaştı. Baykam, "Çok özür diliyorum değerli dayım eski gençlik önderlerinden SHP Sarıyer Belediye Başkanı İhsan Yalçın’ı bugün kaybettik. Bu nedenle bu etkinliğin sonuna kadar kalamayacağım için özür diliyorum. Bize saldırabilirler, bizi zindanlara atabilirler, bıçaklayabilirler, kurşunlayabilirler, bombalayabilirler ama bizi korkutamazlar ve yıldıramazlar. Ne güçleri ne de seviyeleri yeter. Bu ülkenin gerçek sahipleri aydın halkıdır. Emekçileri, köylüsü, sanatçıları ,ezilmek istenen kadınlarıdır, emeklisidir hatta işsizidir" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Kamu İş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Sanatçılar Girişimi; İstanbul Kongre Merkezi’nde “Büyük Cumhuriyet Buluşması” etkinliği düzenledi.   "Büyük Cumhuriyet Buluşması" etkinliğinde konuşan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Türkiye ve Dünya Başkanı sanatçı Bedri Baykam şunları söyledi:

DAYIM ESKİ GENÇLİK ÖNDERLERİNDEN İHSAN YALÇIN’I BUGÜN KAYBETTİK: Türkiye’nin güzel çağdaş demokrat Cumhuriyetçi insanları hepinize canı gönülden merhaba. Sizleri sevgi saygı ve dayanışma ruhuyla kucaklıyorum. Çok özür diliyorum değerli dayım eski gençlik önderlerinden SHP Sarıyer Belediye Başkanı İhsan Yalçın’ı bugün kaybettik. Çok uzun süreçten geliyor bu mücadelelerimiz. Bu nedenle bu etkinliğin sonuna kadar kalamayacağım için özür diliyorum. Gün geçtikçe yeni kuşaklar meşaleyi kendilerinden devir aldı  ve artık gençlerde bizlerden teslim alması lazım bu salonları gençlerin doldurması kuşatması lazım. Büyük önderimiz sevgili Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlayacağımız Büyük Buluşma için geri sayıma geçtik. Bugün birinci asrımızı tamamlamamız 351 gün kaldı.  

CUMHURİYETİMİZ HAKKINDA 100 YILLIK PARANTEZ DİYEBİLMEK KÜSTAHLIĞINI GÖSTERMİŞLERDİ : Değerli sevgili yoldaşlar bazı kendini bilmezler biliyorsunuz Cumhuriyetimiz hakkında 100 yıllık parantez diyebilmek küstahlığını göstermişlerdi. Oysaki olsa olsa bu bahtsızlar kendilerinin neden olduğu kısa küçük parantezden söz ediyor olabilirler. Dostlarımızda düşmanlarımızda bilsinler ki bu yüz kızartıcı düşüncelere kendilerini kaptıranlar büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal’in çizdiği yolda o rotada ilelebet yaşayacaktır. Bu salonda yansıttığımız kararlılık, bitmez tükenmez coşku her yıl giderek artıyor.  Ve bunu hiç kimse durduramıyor ve durduramayacak. İster bu abideye bugün çiçek koyamazsınız desinler, ister şu gün bu heykelin önünde toparlanamazsınız yasaklandı desinler, ister Cumhuriyetin kurucularına en zavallı en ucuz sözlerle sataşmaya kalkışsınlar ne bizim sevgimizi törpüleye bilirler ne de bağlılığımızı nokta kadar zedeleyebilirler. Onlar bu şekilde ancak kendi çaresizliklerini itiraf etmekten hatta rezil olmaktan başka hiç bir yere varamazlar.

NE GÜÇLERİ NE DE SEVİYELERİ YETER: Aynen ikinci Cumhuriyetçi veya yetmez ama evetci suç ortakları gibi. Onlar bugün ortalarda yoklar. Gereken zaman kullanıldılar ve adete kullanım süreleri dolup raflardan kaldırıldılar. Ama Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençliği sizler yer yaştan gençler, Silivri’ye sürülenler canı pahasına Cumhuriyete siper olan aydınlar yazarlar, Kışlalılar ,Aksoylar, Emeçler, Türkan Saylanlar, İlhan Selçuklar, Ümit Zileliler, Ataol Behramoğulları, Sedef Kabaşlar , ADD VE ÇYDD’in tüm üyeleri , başkanları onlar burada kalbimizde yanı başımızda ve mücadele sahasında. Arkadaşlar bizi tehdit edebilirler, bize saldırabilirler, bizi zindanlara atabilirler, bıçaklayabilirler, kurşunlayabilirler, bombalayabilirler ama bizi korkutamazlar ve yıldıramazlar. Ne güçleri ne de seviyeleri yeter. Bu ülkenin gerçek sahipleri aydın halkıdır. Emekçileri, köylüsü, sanatçıları ,ezilmek istenen kadınlarıdır, emeklisidir hatta işsizidir. Hepimiz Atatürk Cumhuriyeti çok seviyoruz. Ve 100. yılımız muhteşem olacak hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner50