banner16

Galatasaray’ı yöneten beceriksizler ordusu 599 gün bekleyip bir 10 Kasım akşamı seçim kararı alarak yine ortalığı karıştırmayı başardılar. O 599 günde ise iktidarda kalabilmek için atmadıkları takla kalmadı.

İbra edilmedikleri 23 Mart 2019 günü olması gerektiği gibi istifa etselerdi. 19 aydır Galatasaray’ı başkaları yönetiyor olacaktı. 

Daha mı başarılı olurlardı bilemem ama hiç olmazsa yeni gelecek başkanın ilk eleştiride üyelere “Köfteler” demeyeceğine emin olurduk. Gerçi Mustafa Cengiz o “Köfteler” lafını etmeden önce bana, “Mustafa Cengiz kürsüye çıkacak ve bir bölüm Galatasaray Spor Kulübü Derneği Üyesine, ‘Köfteler’ diyecek” deselerdi ağzımı bırakıp kulaklarımla güler ve, “Bir Galatasaray Başkanı böyle bir şey demez” diyerek bana bu lafı söyleyene bir saat Galatasaraylılığın faziletleri üzerine nutuk çekerdim.

MUSTAFA CENGİZ NASIL ANILACAK!

Mustafa Cengiz belli ki Galatasaray’da son günlerini yaşıyor. Mızıklana mızıklana sıradaki seçime girmeye hak kazansa da artık karşısında yapabileceği 11 hata varken 12 hata yapmayı becerebilen bir Dursun Özbek yok! O 11 hatadan 10’unu yapmış olsaydı bile Mustafa Cengiz hayallerinin ötesine ulaşamamış olacaktı.

Mustafa Cengiz koltuktan kalkınca arkasında başta “Köfteler” olmak üzere yüzlerce gaf, ibrasızlığı Galatasaray’ı mahkemeye vererek halletmeye çalışan bir çaresiz, kulübün değerlerini alt üst edip giden bir yabancı ve ibra olmamış başkandan başka bir şey bırakamayacak. 

Galatasaray’a gönül veren o üyeler neden onu ibra etmediler hâlâ anlayabilmiş değil. Sen etine buduna bakmadan Galatasaray’ın ayarlarıyla oynamaya kalktın. İşte seni dün bunun için ibra etmedi Galatasaraylılar, iİeride de iyi anmayacaklar.

GİTMEYİ BİLE BECEREMEDİLER

Bekleyip bekleyip elde avuçta satacak bir şey kalmayınca kaçıp gitmeyi düşünmek tam bu yönetime yakışacak bir hareket. Ocak ayında ara transfer var. Değil yeni futbolcu alacak, mevcutların borçsuzluk kağıtlarını bile karşılayacak para yok kasada. Mali yönden de çöktü bu işbilmezler, sıvışmanın yolunu arıyorlar.

Yetkili makamlardan izin almadan seçim kararını açıklamalarına da kimse şaşırmamıştır. Galatasaray’da bir Tüzük olduğundan bile haberleri olduğunu, seçim, toplantı gibi etkinliklerin Tüzük’e bakılarak yapıldığından bihaberler biçareler. Neyi doğru yaptılar ki kapıyı çekip gitmeyi doğru yapsınlar.

GALATASARAY PUSU DEĞİL DÜELLODUR

Galatasaray’ın geleneğinde kurnazlık yoktur. Pusu değil, düello kültürü vardır. Siz kendini maşa gibi kullandıran disiplin kuruluyla camiaya korku salabileceğimizi düşündünüz ama olmadı. Bol lafla üyeleri kandırabileceğinizi sandınız ama olmadı, derneği sportife ezdirerek kâr açıklayabileceğinizi sandınız ama olmadı, siz sicil kurulunu da maşa gibi kullanarak ayrımcılığı getirdiniz, kardeşleri birbirine düşürdünüz, sadece Galatasaray’ı bilmeyenleri kandırabildiniz. Ekibinizin bile çoğunluğu pişman bu işe girdiğine.

ÜYELERE BÜYÜK SAYGISIZLIK

Mahkemeden ibra kararı çıkınca çiğlik de su yüzüne çıktı, Mustafa Cengiz, “Tabii ki ben saygı duyarım alınan her karara, genel kurul kararına da saygı duyarım, ama alınan karar yanlış bir hükümdü. Bu hüküm yerine oturdu. Su aktı, yerini buldu. Şimdi bu bağlamda biz demokratik hukuk devleti içinde, bu tür vesayet makamlarının yavaş yavaş kırıldığı bir süreç yaşıyoruz” açıklamasını yaptı. Şamar gibi cevap Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’dan geldi, “Kast ettiği vesayet makamı kendisini bu göreve getiren genel kurul üyeleridir. Bu talihsiz bir açıklamadır.”

“Genel kurul kararına da saygı duyarım” diyen bir insan genel kurul kararını mahkemeye taşıyorsa ya ne dediğini bilmiyordur ya da doğruyu söylemiyordur. İşin aslı bolca ayıp ediyordur üyelerine.

10 KASIM’DA AÇIKLAMAK ŞIK OLMADI

Galatasaraylı üyeleri seçim yapacağım diye kandırdığın gün, “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diyen Yüce Önder Büyük Atatürk’ü saygıyla andığımız gün olmasaydı bari! Ne yazık ki Galatasaray geleneklerine hiç saygınız olmadığı gibi hiçbir şeye saygınız olmadığı ortaya bir kez daha çıktı.

[email protected]

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner36

banner50