banner16

Bugün 30 Ağustos; Zafer Bayramı...

30 Ağustos’ta spor mpor yazılmaz. 30 Ağustos kendisine “Türk’üm diyenin bayramıdır.

Yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos’ta Türk Milleti’ne Türkiye’yi armağan etmiştir. 30 Ağustos’tan daha büyük bir bayram, daha mutlu, daha kutlanası bir gün yoktur.

Örümcek kafalılar istedikleri kadar bu düşünceye karşı çıksınlar ancak 30 Ağustos olmasaydı ne olacağımız meçhuldü. Büyük ihtimal arkasına saklandıkları camiler bile bu topraklarda inşa edilemeyecekti. İnşa edilenler de kiliseye dönüştürülecekti. Çünkü ülkeyi birkaç yıl önce yönetenler hazine sandıklarıyla, cariyeleriyle tüymüşlerdi.

Konuyu uzatmaya gerek yok. Aklı yeten ne demek istediğimi net anlamıştır.

Yine de din bezirganları için durumu bir cümleyle, anlayacakları dilden izah edeyim.

“Türkiye toprakları eğer 30 Ağustos olmasaydı gavurlar tarafından paylaşılacaktı.”

Daha önce Habercem’de 83 yazı yazdım. Hepsinde ara başlıklar kullandım. Ama bu yazıda ara başlık yok; tek başlık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz.”

Çok tuhaf günler yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz.

Ülkeyi son 20 yıldır yönetenler ülkenin kurtarıcısını bir türlü sevemediler.

Milli bayramlarımızda törenlere katılmamak için kulakları şişti, boğazları şişti. Böbrekleri çalışmaz, mideleri sindiremez hale geldi. Başları döndü, bağırsakları bozuldu. Kimileri yetinmedi; Şanlı Türk Askeri’ne hain oldukları (en azından benim bildiğim) bilinenlerle bir olup utanmadan bağırsakla ilgili yakıştırmalar yaptılar. Hâlâ da gevrek gevrek sırıtarak ortalarda dolaşmaya devam edecek kadar yüzlerinin derileri kalın!

O askerler üzerlerine yaftalanan suçlamalara dayanamayıp intihar ettiler, dertten hastalanıp şehitlik mertebesine ulaştılar. Ömürlerinin en kıymetli yıllarını kilit altında yaşadılar. Hâlâ da kin ve intikam duyguları içinde anca bastonla yürüyebilen komutanlarla uğraşıyorlar. Yaşları ileri diye tecavüzcü cüppeli sarıklı sapıkları tahliye ettiler ama çok daha yaşlı Paşalar’ı sürüm sürüm süründürmekten imtina etmiyorlar. “Hukuk” falan diyorlar bir de mazeret olarak!

Andımızdan nefret ettiler, “İki ayyaş yapmış, etmiş” dediler Lozan Antlaşması için. Kimi kastettiklerinin ucunu açık bırakarak.

Bakın büyüklerim, küçüklerim.

Sözü uzatmaya gerek yok. Türk Milleti, Ata’sına yani Atatürk’e sonuna kadar bağlıdır. Medet umdukları Suriyeli, Somalili, Katarlı, Afgan’ı bilmem ama Ata’sına laf edenden hoşlanmaz Türk Milleti, dersini veriverir.

Madem çok güveniyorsunuz kitlenize; sandığa gidin cesaretle, korkusuzsunuz ya, gidiverin işte!

Ekonomi, işsizlik, liyakatsızlık, yandaşçılık, rantçılığa, milletin orasına burasına koyan müteahhitlere hiç girmiyorum.

Türk Milleti’nin Ata’sıyla uğraşırsanız, Türk Milleti en güzel cevabı sandıkta verir.

Sakın başka hayallere kapılmayın.

Türk Milleti’nin yurdunu kurarken adımlarını izlediği dişi kurt Asena’yla müsemmadır Atatürk.

Türk Milleti’nin kırmızı çizgisi Ata’sıdır. 94 yıl önce de hepimize gereken bilgiyi birkaç cümleyle özetlemiştir:

“Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

   Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Hepimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

[email protected]

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner36

banner50