Milli Piyango için bomba iddia!
"Ziraat Bankası Müdürü piyango talihlisinin kuponunu değiştirerek ikramiyeye el koydu!"
Güncelleme: 08.11.2012 11:37
Kanaltürk’te Çarşamba gecesi canlı yayınlanan “Neşter” programına telefonla bağlanan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Milli Piyango çekilişleriyle ilgili tartışma yaratacak iddialarda bulundu. 
 
Kart, 13 Kasım 1999 yılında yapılan Milli Piyango çekilişinde büyük ikramiye kazanan Muzaffer Filiz adlı vatandaşın kuponu üzerinde Ziraat Bankası Ankara Yenişehir Şube Müdürü’nce photoshop ile değişiklik yapılarak ikramiyeye el konulduğunu öne sürdü.
 
Kart geçtiğimiz aylarda Milli Piyango İdaresi’nce düzenlenen şans oyunlarına müdahale edilerek ikramiyelerin belli kişilere ve kurumlara mensup kişilere çıkarıldığını iddia etmişti. Kart, şans oyunlarının belli kurumlarca örtülü ödenek gibi kullanıldığını da belirtmişti.
 
Neşter’e canlı yayına bağlanan Kart eline iddialarını destekleyecek yeni belge ve bilgiler ulaştığını ve bunu önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşarak, TBMM gündemine de getireceğini söyledi. 
 
İKRAMİYELER, MİLLİ PİYANGO TEŞKİLATLARIN OLDUĞU YERLERDEKİ BAYİLERE Mİ ÇIKIYOR?
 
Kart, Muzaffer Filiz’in başına gelen olayın şans oyunlarına dışarıdan müdahalenin bir örneği olduğunu belirterek, büyük ikramiyelerin çoğunlukla Milli Piyango İdaresi’nin merkez ve taşra teşkilatlarının bulunduğu yerlerdeki bayilere çıkmasının da ilginç olduğunu belirtti.
Kart ayrıca şans oyunları çekilişlerinin canlı yayında yapılmamasının garip olduğunu kazanan kuponların açıklanmamasının da şüpheleri arttırdığını dile getirdi.
 
Geçtiğimiz günlerde şans oyunlarının sıklıkla Ankara Çankaya, Antalya Muratpaşa ve İstanbul Pendik ilçelerine çıktığını ve şans oyunlarına müdahale olabileceği iddialarıyla basının gündemine gelen Avukat Cahit Velibeyoğlu da Neşter’in konukları arasındaydı. Velibeyoğlu, Milli Piyango İdaresi’nde yapılan açıklamaların tatmin edici olmadığını söyledi.
 
 
 
    Ad Soyad
    Mesajınız
 
  Bu habere 3 yorum yapılmıştır
orhan - 09.11.2012 00:02:47
ÖNCEDEN CANLI YAYIN VARDI ŞİMDİ İSE ÖNCE BANA SONRA SANA ÇIKSIN DİYE BİR ALAVERE ÇEVİRİYOR OLABİLİRLER
Erol Özcan - 08.11.2012 16:01:52
Her zaman,kumar ı oynatan kazanır.:))
DURSUN YILMAZ - 08.11.2012 11:44:14
ŞÜPHELİ ARAŞTIRILMALI
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.